tiroid tedavisi için hangi doktora gidilmeli

Trioid hastalığınız var ise öncelikle endokronoloji uzmanına başvurmanız gerekiyor. Endokronoloji uzmanlarını Tıp fakultesi hastanelerinde ve bazı büyük ihtisas hastanelerinde bulabilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz şehirde, endokronoloji uzmanı yok ise,  dahiliye uzmanına başvurmanız gerekir.

HASHIMOTO HASTALIĞI

Hashimoto tipi tiroid  bezi iltihabı veya tıptaki  adıyla "Hashimoto tiroiditi" bağışıklık sisteminin bir bozukluğu sonucu ortaya çıkar. Nedeni tam olarak bilinmemektedir.

1912 yılında japon bilim adamı,  AKİNA HASHIMOTO tarafında tanımlandığı için  bu ad verilmiştir.

Hashimoto tipi tiroid bezi iltihabı en fazla tiroid bezi yetmezliği  yapan hastalıktır.  Diğer bir deyimle tiroid bezi yetmezliğinin en önemli nedeni Hashimoto tipi tiroid bezi iltihabıdır.

Bu hastalık,  otoimmün hastalıklar dediğimiz hastalıklardan biridir. Oto immün hastalıklarda  vücut kendi dokusunu yabancı  doku olarak algılayıp onu yok etmek isterve vücut içinde bir savaş oluşur.

Hashiomoto tiroiditinde de vücut tiroid bezini yok etmek ister. Vücudumuz tiroid bezini yok etmek için çok miktarda anti TPO antikoru  ve anti trigobulin antikoru üretir.

Bu antikorlar tiroid bezine bağlanarak tiroid bezini harap ederler. Bu arada tiroid bezine birçok iltihap hücresi birikir. İltihap sonucu tiroid hücreleri  tahrip olarak azalınca da bez küçülür ve hormon yapacak

hücre kalmaz ve sonunda tiroid hormon yetmezliği ortaya çıkar.

Bu hastalarda yıllar içinde tiroid bezi gittikce küçülür.Başlangıçta ufak bir guatr ve kandi anti TPO antikor yüksekliği varken TSH, T3 VE T4 hormonları normaldir.Daha sonra

zaan içinde hastalık ilerledikçe önce başlangıç  halinde tiroid yemezliği (sadece TSH yükse , fakat  t3 ve t4 normal) sonra tam tiroid yetmezliği (TSH yüksek, t3 v3 t4 hormonları düşük) gelişir.

Hashimoto hastalığı başlangıcında tiroid bezinde büyüme yani guatr vardır.

Kimler risk altında.

Hashimo hastalığında genetik eğilim önemlidir. Ailesel özellik gösterir.  Aynı ailenin üyelerinde sık görülür. Hashiomot tiroiditi olan hastalarda  genetik geçiş vardır. vebu hastaların birinci dereceden akrabalarında

tiroid antikorları yüksek oranda bulunur.Bu nedenle Hashiomoto tiroiditi varsa, ailenin diğer üyeleride  tiroid

 

 

 

 astım tedavisi kesim çözüm  ,   diş eti kanamaları için diş macunu,   dördü bir arada kahve tiroid yetmezliği tedavisi , network marketing turkey,  tip2 diyabet kesin çözüm ,  fda onaylı  gıda takviyeleritopuk dikeni tedavisi , fda onaylı saç çıkaran ürünler  ,  sedef hastalığı tedavisi ,    migren tedavisi  , parttime pazarlama , gastritten kurtuldum , zengin olmanın yolları

 

 

 

 

 

Sipariş Formu

Sorularınız ve fiyatlarımız için aşağıdaki formu doldurarak
bize gönderiniz en kısa sürede size dönülecektir.

Adınız/Soyadınız:   

E-Posta:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

ADRES:
Satış Mağaza : Selvili Mescit sok. no:511 Cağaloğlu / İstanbul
TEl: 0212-526 52 56

Cep tel:0554- 463 58 69
Fabrika-1-: Barbaros cad. 39. sok. no:9 Yüzyıl-Bağcılar-İSTANBUL-TURKEY
Fabrika-2: Yayla mah. Yasemin sok. No:6 Sultangazi-İSTANBUL-TÜRKİYE

F


E-MAİL :
info@toptanbayangiyim.com

     WEB : www.toptanbayangiyim.com


Toptan Bayan Giyim
Penye - Triko 
San. ve Tic. Ltd. Şti. © 2007 • All rights reserved.